Rok szkolny 2020/2021

Miło nam powitać wszystkich starych i nowych klientów naszej Poradni. Mamy nadzieję, że w wakacje wypoczęliście i nabraliście sił na nowy rok szkolny. 

Zachęcamy do korzystania z naszych usług. Zapisy na badania lub/i konsultacje psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne odbywają się w sekretariacie Poradni.

Pamiętajmy o wytycznych MEN o bezpiecznym powrocie do szkoły !

13 sierpnia Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

Od 1992 roku, tego dnia swoje święto obchodzą osoby leworęczne. Pomysł tego święta narodził się w Wielkiej Brytanii. Został zapoczątkowany przez klientów sklepu z przedmiotami przeznaczonymi dla osób leworęcznych. W Polsce pierwsze obchody tego święta odbyły się w 2006 roku.

Szacuje się, że od 8 do 15% populacji świata jest leworęczna (w naszym kraju jest to około 8% społeczeństwa). Co ciekawe, leworęczność nie jest cechą spotykaną jedynie u ludzi- aż 30% szympansów jest mańkutami.

Wśród osób leworęcznych znajdują się wybitni naukowcy, artyści, politycy lub przywódcy światowi, na przykład Leonardo da Vinci, Pablo Picasso, Michał Anioł, Albert Einstein, Napoleon Bonaparte, Ronald Reagan, George Bush, Barack Obama, Jimi Hendrix, Paul McCartney czy też Andrzej Wajda.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem KILKA SŁÓW O LEWORĘCZNOŚCI w POLECANYCH ARTYKUŁACH