23 czerwca Dzień Ojca

Tego dnia dzieci wyrażają wdzięczność i szacunek swoim ojcom. Z tej okazji obdarowują ich drobnymi upominkami- często własnoręcznie robionymi np. laurkami. 

W Polsce święto to obchodzone jest od 1956 roku, corocznie tego samego dnia. Oprócz naszego kraju, w tym samym czasie świętują ojcowie z Nikaraguy i Nepalu.

Tradycję tą zapoczątkowano w miasteczku Spokane (Stany Zjednoczone) 19 czerwca 1910 roku.

Tego dnia składamy wszystkim Ojcom najserdeczniejsze życzenia:

Mnóstwo radości i szczęścia,

Niegasnącej pogody ducha i uśmiechu od ucha do ucha.

1 czerwca Dzień Dziecka

            Święto to ma na celu propagowanie idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata oraz promowanie działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju. W Polsce od 1929 roku 22 września obchodzono Święto Dziecka. Po II wojnie światowej oficjalnie dzień ten powrócił 1 czerwca 1952 roku.  

Od 1994 roku tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. W tym czasie młodzież zasiada w sali plenarnej Sejmu, podejmuje uchwały i rezolucje dotyczące ich spraw. Na świecie od 1954 roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka ustalony przez Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wiele krajów na świecie, w tym Polska, świętuje Dzień Dziecka innego dnia i w nieco innej formie. Jest to dzień przepełniony radością i świętowaniem. W tym czasie dzieci są często obdarowywane upominkami przez rodziców. 

W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Wam sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Miłego dnia dzieciaki !

Skip to content