# Silni Mocą Nie Przemocą

Opublikowane przez admin w dniu

W czerwcu 2021 roku na terenie Ogrodu Jordanowskiego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Wyszogrodzkiej 1 w Płocku, odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Płocku. Organizatorami imprezy byli:

  • Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP,
  • Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy działający w Poradni Psychologiczno – Pedagogiczne nr 2 w Płocku,
  • 64 Batalion Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Płocku.

Do udziału w piłkarskich rozgrywkach zaproszono drużyny ze szkół biorących udział w projekcie # Silni Mocą Nie Przemocą czyli uczniów szkół: SP 1, SP 2, SP 8, SP 11, SP 12, SP 15 i SP 22.  W turnieju uczestniczyło 51 dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami wychowania fizycznego.

Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy, w tym w rodzinie, działający przy PPP nr 2 w Płocku w składzie: Beata Sikora, Anna Rusek-Chylińska, Maria Wieczorek i Magdalena Chętka przygotował atrakcyjną ofertę zajęć dla uczniów uczestniczących w turnieju, którzy aktualnie nie rozgrywają meczu. Zaplanowane gry i zabawy dotyczyły profilaktyki przemocy i agresji oraz zdrowych sposobów spędzania wolnego czasu i nawiązywały do hasła przewodniego projektu #SMNP.

Po zakończonych meczach nastąpiło wyłonienie zwycięzców. Na podium stanęły drużyny z SP 22, SP 12 i SP 11.  Nagrody oficjalnie wręczali: p.o. dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2, pani Sylwia Urbańska, Komendant Miejski Policji w Płocku oraz zastępca dowódcy 64 Batalionu Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Płocku.

Nagrodą specjalną był mecz zwycięskiej drużyny z reprezentacją służb mundurowych. Mecz sędziował międzynarodowy sędzia piłki nożnej – Pan Szymon Marciniak.

Warto podkreślić, że wydarzenie to zostało opisane w lokalnej prasie .

http://www.petronews.pl

Kategorie: Informacje