# SILNI MOCĄ NIE PRZEMOCĄ

Druga edycja zakończona

Pod koniec czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań wszystkim uczestnikom II edycji konkursu #SilniMocaNiePrzemoca.

Celem projektu było:

 1. Odbudowywanie pozytywnych relacji interpersonalnych między uczniami i wychowawcami.
 2. Kształtowanie umiejętności społecznych.
 3. Wzbogacenie wiedzy na temat przemocy.
 4. Rozwijanie świadomości dotyczącej reagowania na zjawisko przemocy.

Organizatorami konkursu byli:

 • Zespół d.s. Przeciwdziałania Przemocy działający w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Płocku (Beata Sikora, Magdalena Chętka, Anna Rusek –Chylińska, Maria Wieczorek)
 • Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Płocku,
 • 64 Batalion Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Płocku.

Do udziału w drugiej edycji konkursu zaproszeni  zostali uczniowie z klas I – III Szkół Podstawowych nr  5, 6, 8 i 14 w Płocku. Łącznie w projekcie wzięło udział 26 klas, czyli 555 uczniów wraz z wychowawcami. Wpłynęło 18 prac konkursowych, które ocenione zostały według następujących kryteriów:

 1. Zgodność pracy z tematem
 2. Forma pracy zgodna z ustaleniami (krzyżówka, plakat, rebus, plakat w formie puzzli)
 3. „Dziecięca ręka” (samodzielność wykonania)
 4. Kreatywność/pomysłowość
 5. Estetyka wykonania
 6. Zaangażowanie (czas pracy, integracja klasy).

Po naradach jury wyłonieni zostali zwycięzcy:

KATEGORIAMIEJSCESzkołaKlasa
PlakatISP 5Ib (54 pkt.)
IISP 5IIb (51 pkt.)
IISP 8Ia (51 pkt.)
IIISP 8Id (49 pkt.)
KrzyżówkaISP 8IId (39 pkt.)
IISP 5IIIa (29 pkt.)
IIISP 6IIa (21 pkt.)
RebusISP 8IIa (47 pkt.)
IISP 5Ia (46 pkt.)
IIISP 5IIIb (34 pkt.)
Plakat w formie puzzliISP 5IIa (52 pkt.)
IISP 8Ic (48 pkt.)
IIISP 8Ib (37 pkt.)

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz vouchery na pełną atrakcji wycieczkę do KMP Płock wraz z pokazem sprzętu wojskowego prezentowanego przez 64 Batalion Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Vouchery zostaną zrealizowane wg dołączono harmonogramu.

Pozostali finaliści konkursu i wyróżnieni w konkursie II edycji #Silni Mocą Nie Przemocą,  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

GRATULUJEMY!!!

# Silni Mocą Nie Przemocą

W czerwcu 2021 roku na terenie Ogrodu Jordanowskiego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Wyszogrodzkiej 1 w Płocku, odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Płocku. Organizatorami imprezy byli:

 • Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP,
 • Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy działający w Poradni Psychologiczno – Pedagogiczne nr 2 w Płocku,
 • 64 Batalion Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Płocku.

Do udziału w piłkarskich rozgrywkach zaproszono drużyny ze szkół biorących udział w projekcie # Silni Mocą Nie Przemocą czyli uczniów szkół: SP 1, SP 2, SP 8, SP 11, SP 12, SP 15 i SP 22.  W turnieju uczestniczyło 51 dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami wychowania fizycznego.

Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy, w tym w rodzinie, działający przy PPP nr 2 w Płocku w składzie: Beata Sikora, Anna Rusek-Chylińska, Maria Wieczorek i Magdalena Chętka przygotował atrakcyjną ofertę zajęć dla uczniów uczestniczących w turnieju, którzy aktualnie nie rozgrywają meczu. Zaplanowane gry i zabawy dotyczyły profilaktyki przemocy i agresji oraz zdrowych sposobów spędzania wolnego czasu i nawiązywały do hasła przewodniego projektu #SMNP.

Po zakończonych meczach nastąpiło wyłonienie zwycięzców. Na podium stanęły drużyny z SP 22, SP 12 i SP 11.  Nagrody oficjalnie wręczali: p.o. dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2, pani Sylwia Urbańska, Komendant Miejski Policji w Płocku oraz zastępca dowódcy 64 Batalionu Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Płocku.

Nagrodą specjalną był mecz zwycięskiej drużyny z reprezentacją służb mundurowych. Mecz sędziował międzynarodowy sędzia piłki nożnej – Pan Szymon Marciniak.

Warto podkreślić, że wydarzenie to zostało opisane w lokalnej prasie .

http://www.petronews.pl

Skip to content